Diera v Pentagone
Ďaľším argumentom ktorým operujú zástanci konšpirácií je veľkosť diery vytvorenej po zásahu lietadla. Na podporu teórie o malých rozmerov diery využívajú predovšetkým 3 fotografie :

Druhá fotografia zobrazuje vstupný otvor prakticky bez diery od lietadla. Jedná sa však o fotografiu vstupného otvoru PO zrútený vrchných poschodí.
Tretí snímok konečne zachytáva miesto nárazu, problém je v tom, že ho zakrýva protipožiarna pena. Samotná diera je za ňou !
Skutočná diera vytvorená lietadlom B. 757 v stene Pentagonu vyzerala nasledovne :
Jedná sa o koláž niekoľkých fotografií ktoré vznikly krátko po náraze. Zachytáva skutočné rozmery diery ktoré odpovedajú zásahu lietadla typu Boeing 757.
Plánik deštrukcie pilierov v budove Pentagonu takisto odpovedá zásahu lietadla 757. Červenou farbou sú označené piliere ktoré boli úplne zničené v smere nárazu lietadla. Modrá farba označuje piliere čiastočne zbortené alebo výrazne poškodené, tie sa nachádadzajú po stranách diery keďže konce krídiel už nemôžu prerážať takto hrubé piliere.
- úplne zničené piliere boli v rozpätí 24 metrov
- vážne narušené piliere boli od seba vzdialené 29 metrov
- viditelné poškodenie budovy bolo o šírke cca 39 metrov.
Rozpätie lietadla 757 - je 38 metrov a odpovedá miere poškodenia budovy. Teórie o raketovom útoku tu strácajú akúkoľvek logiku keďže raketa nemôže zbortiť piliere v smere nárazu vzdialené od seba 25-30 metrov. Bezpilotné lietadlá sú zase príliš malé a ľahké na vytvorenie takejto miery deštrukcie.
Žádné komentáře:
Okomentovat